روز ولنتاین چیست و چرا مهم است؟

ولنتاین چیست و چرا روز مهمی برای عاشقان است؟

ولنتاین در روز 14 ماه فوریه میلادی هر سال برای تمام عاشقان روز بسیار مهمی است اما نکته اینجاست که این قدیس مرموزچه کسی است و این سنت از کجا آمده است؟ تاریخچه ولنتاین و داستان حامی آن در هاله ای از رمز و راز پنهان است اما می دانیم که ماه میلادی فوریه مدت هاست که به عنوان ماه عاشقانه جشن گرفته می شود و روز ولنتاین، همانطور که امروزه آن را می شناسیم، حاوی آثاری برگرفته از سنت مسیحی و روم باستان است. کلیسای کاتولیک حداقل دو مقدس را به نام های والنتین یا والنتینوس به رسمیت می شناسد که همه آنها به شهادت رسیده اند.

یک افسانه قدیمی ادعا می کند که ولنتاین کشیشی بود که در طول قرن دوم در رم خدمت می کرد. زمانیکه امپراتور کلادیوس دوم تصمیم گرفت که سربازان بهتری داشته باشد، ازدواج مردان جوان را غیرقانونی اعلام کرد. ولنتاین که متوجه بی عدالتی این فرمان شد، از کلادیوس سرپیچی کرد و به صورت پنهانی به انجام ازدواج برای جوانان عاشق ادامه داد.

ولنتاین کیست و چرا این روز بسیار مهم است؟

وقتی اقدامات والنتاین برملا شد، به جرم جنایات علیه کلادیوس دستگیر و زندانی شد. در حالی که والنتین زندانی بود، از هم زندانیان خود و همچنین دختر نابینای زندانبان خود مراقبت می کرد. افسانه ها می گویند که والنتین نابینایی دختر را درمان کرده و آخرین کار وی قبل از اعدام نوشتن پیام عاشقانه ای برای دختر زندان بان است که با امضای “والنتاین شما” به پایان رسید. ولنتاین در 14 فوریه سال 270 اعدام شد.

هدیه ولنتاین از کجا ترند شد؟

در قرون وسطی، معمولاً در فرانسه و انگلیس عقیده بر این بود که روز 14 ماه فوریه میلادی آغاز فصل جفت گیری پرندگان است و به این ایده افزود که میانه روز ولنتاین باید روزی برای عاشقانه باشد. شاعر انگلیسی جفری چاوزر اولین كسی بود كه روز ولنتاین را به عنوان یك روز جشن عاشقانه در شعر “پارلمان فاول” ثبت كرد.

قدیمی ترین ولنتاین شناخته شده که امروز نیز وجود دارد شعری بود که در سال 1415 توسط دوک اورلئان برای همسرش نوشته شد وی پس از دستگیری در نبرد آگینکورت در برج لندن زندانی شد. (بخشی از نامه ی او در مجموعه نسخه های خطی کتابخانه بریتانیا در لندن، قرار دارد.)

در دهه 1840 استرهاولند، فروش اولین کارت هدیه ولنتاین در آمریکا را آغاز کرد. هاولند، معروف به “مادر ولنتاین”، خلاقیت های زیادی را با تور، روبان و تصاویر رنگارنگ ایجاد کرد که به عنوان “کارت ولنتاین” شناخته می شدند. امروزه هر سال 145 میلیون کارت در روز ولنتاین ارسال میشود که به عنوان دومین روز بزرگ ارسال کارت پس از کریسمس شناخته می شود.

روابطتان را در روز ولنتاین احیا کنید

اگر در روابطتان به مشکل برخوردید و دوست ندارید شریکتان را از دست دهید بی شک ولنتاین روز خوبی برای ساختن خاطره ی خوب از خودتان و نشان دادن علایقتان به اوست. بدون مهابا و هیچ ترسی از لباسش تعریف کنید، اگر نوع آرایش یا مویش را تغییر داده بگویید و بگذارید برق چشمانتان را ببیند انرژی اینکار بر هر دوی شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

ولنتاین را برای همه شاد کنید که انرژی آن به خودتان بازگردد، اگر نوشیدنی خودتان را حساب می‌کنید برای نفر بعدی هم که حتی نمی شناسید حساب کنید و بگذارید دیگران هم در آن روز بی نهایت شگفت زده و خوشحال شوند. کارما کارش را خوب بلد است و نمیگذارد امروز دست خالی برگردید. لبخند بزنید و به آدم های اطرافتان با خوبی رفتار کنید، یادتان می آید آن نامه ی قبل از خودکشی را که گفته بود حتی اگر یک نفر در مسیر راهم به من لبخند بزند خودم را توی رود نمی اندازم! مگر جای تنگ و کوچکی ست دنیا که از یک لبخند محروم باشیم؟

به یک دوست قدیمی پیامک بزنید و حالش را بپرسید. یک پیامک کوتاه به یاد خاطرات قدیمی یا حتی درخواست یک ملاقات دوستانه با آنها می‌تواند روزتان را بسازد و چه بهتر که در روز عشق (ولنتاین) این هدیه را به دیگران بدهید. با احساس و صادقانه از وجودش و آمدنش تشکر بکنید. مهم نیست در گذشته چه اتفاقی افتاده مهم این است که او امروز با شماست و حتی به غیر از آن از هر کسی در آن روز متشکر باشید حتی اگر کارمردم ظریف باشد مثل اینکه کسی اجازه داده اول سوار تاکسی شوید، یا در آسانسور را برای شما باز نگه داشته، در هر صورت از ته دل از همه تشکر کنید.

آن کسی باشید (که به همه بدون چشم داشت محبت میکند) و برایتان اهمیتی نداشته نباشد که اگر شما هیچ تشکری از جانب دیگران دریافت نمی‌کنید. ناراحت شوید، شما باید امروز و حتی هر روز بهتر از روزهای قبل باشید تا حتی طرف مقابلتان نیز متوجه تغییرتان بشود.

اگر امروز هوا ابری ست با خودتان چتر نبرید،بگذارید کنار تا خیس شوید. بگذارید حتی گل و آب خیابان به لباستان بپاشد و با آن بخندید، موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید. امروز یک لباس رنگ روشن بپوشید، نگویید به من نمی آید و پوستم فلان رنگ است. تاثیر رنگ ها را در بحث بصری جدی بگیرید و بگذارید با رنگ لباس هایتان شاد شود و بیشتر کنارتان بماند.

اصلا حالا که ولنتاین است قرمز بپوشید. به او بگوئید که دوستش دارید، و وقتی که این را می‌گوئید مستقیم توی چشمهایش نگاه کنید بگذارید چشم هایتان دلتان را لو بدهد حرف های گذشته را به هیچ وجه وسط نکشید و حتی اگر او خواست این کار را بکند خیلی ظریف به سمت دیگر منحرفش کنید، کادوی ولنتاین یادتان نرود و همینطور گل رز قرمزش که بیانگر عشق است

کادو ولنتاین چی بخریم؟

از آنجا که احتمالاً ذهن خوان نیستید، بسیار دشوار است تا متوجه شوید چه هدیه ای باعث خوشحالی طرف مقابلتان می شود اما ما برای کمک به شما برای برگزاری یک جشن خاص در بهترین روز زندگیتان کنارتان هستیم.

در زیر چند هدیه برای انواع خانم ها و آقایان پیدا خواهید کرد. امکان دارد که برخی از مواردی که در ادامه معرفی می کنیم بنظر شما بسیار ساده و پیش پا افتاده باشد، اما لازم نیست زیادی سخت بگیرید این هدایا قطعا تاثیرات خودش را در روز ولنتاین بر طرف مقابل خواهد گذاشت، پس بدون هیچ قضاوتی می توانید درباره هدایایی که در ادامه آمده است بخوبی فکر کنید.

قهوه ساز ولنتاین:

اگر شما کسی که عاشقانه دوست دارید به نوشیدن قهوه علاقه ی بسیار زیادی دارد و اگر از قبل یک دستگاه قهوه ساز داشته باشد، یک دستگاه اسپرسو نسخه جدید می تواند طرف مقابلتان را شاد کند. طبیعتا با داشتن قهوه سازی که با عشق و علاقه در روزی خاص به کسی که دوستش دارید هدیه کرده اید به این راحتی ها فراموش نمی کند و با علاقه هزاران بار از آن استفاده خواهد کرد.

کتاب:

اگر شریک زندگی شما دائما در حال کتاب خواندن است این را تکراری ندانید که اگر برایش در روز عشق کتاب بخرم تکراری می شود و ممکن است آنرا دوست نداشته باشد، نه اینطور نیست او متوجه می شود که چقدر برای علایقش ارزش قائل هستید، پس طبیعتا شما را بیشتر از قبل دوست خواهد داشت.  اما توجه داشته باشید که انتخاب یک کتاب جذاب برای فردی کتابخوان که به همه ی کتاب ها اشراف دارد و کما اینکه قبلا آنرا نخوانده باشد کمی با حوصله و تحقیق بیشتری می بایست انجام شود.

وسایل جانبی الکترونیکی:

بی شک اولین گزینه ای که برای هدیه دادن در این روز به ذهنمان می رسد، تلفن همراه، ایرپاد، ساعت مچی و هدست و… است.  اما نکته ای که وجود دارد این است که ابزار های الکترونیکی در این چند ساله قیمت بسیار بالایی را به خود اختصاص دادند و از طرفی ممکن است کمی سخت باشد تا  متوجه شوید او دقیقا به کدام یکی از این مواردی که مطرح کردیم نیاز بیشتری دارد.

خرید طلا و جواهرات ولنتاین:

احتمالا با دیدن عنوان خرید طلا و جواهر کمی شوکه شده اید! اما اجازه بدهید توضیح بدهیم که چرا این پیشنهاد را داده ایم، همه ما به دنبال هدیه ای هستیم که در عین ماندگاری دائمی، در زمان استفاده از آن،  طرف مقابل به ما فکر کند و تصویری دوست داشتنی از ما در ذهن او نقش ببندد و دلگرم شود. پس با توجه به اینکه شرایط اقتصادی فعلی زیاد قابل قبول نیست ما در گالری حبیبی به شما کمک می کنیم تا با خرید طلا و جواهر یا سفارش اختصاصی طراحی و ساخت طلا با هزینه مناسب یک هدیه ای بی نظیر و خاص را به شریک زندگیتان بدهید. این هدیه در اوج ظرافت و زیبایی، ماندگار هم خواهد بود و همچنین بعنوان یک کالای سرمایه ای نیز محسوب می شود که به عنوان یک سرمایه گذاری صحیح می توانید آنرا در نظر بگیرید.

خرید بدلیجات شیک:

بدلیجات با تنوع بسیار بالا و قیمت ارزان به عنوان وسیله ای زینتی برای هدیه ی روز ولنتاین پیشنهاد خوبی است، چرا که اگر نمیتوانید برای محبوبتان هزینه ی خرید طلا و جواهر را پرداخت کنید به عنوان یک هدیه خالی از لطف نیست، اما مهم است که این هدیه ی زیبا و ظریف چه شمایلی داشته باشد و چه بسته بندی آن را شکیل تر و باارزش تر نشان دهد که گالری حبیبی قطعا یک انتخاب خوب میتواند برای شما باشد. کلیه بدلیجات گالری حبیبی دارای گارانتی دائمی بوده، ضدحساسیت و رنگ ثابت می باشند. شما می توانید بدلیجاتی بسیار زیبا و کاملا مشابه طلا خریداری کنید و آنرا به کسی که عاشقش هستید هدیه کنید. طبیعتا با مشاهده و انتخاب طرح های ظریف و جذابی که در گالری ما موجود است بیشتر از قبل شما را دوست خواهد داشت.

عروسک یا خرس ولنتاین:

عروسک یا خرس قرمز ولنتاین هم شاید یک چیز روتین و رسم عامه برای این روز باشد که فکر میکنم همراه همه ی هدیه های اصلی شاید وجود آن برای نمک ماجرا خالی از لطف نباشد. اما پیشنهاد ما این است که بجای خرید عروسک ولنتاین یک هدیه ی ارزشمند انتخاب کنید تا در همه شرایط طرف مقابلتان بتواند آنرا مشاهده و لمس کند. فرض کنید کسی که دوستش دارید شاغل است و طبیعتا با فعالیت روزانه بیرون از منزل سر و کار دارد برای اینکه در همه حال حتی در شلوغی ها بیاد شما باشد پیشنهاد می کنیم از خرید طلا و جواهر یا بدلیجات غافل نشوید. زیرا در عین حال هدیه ای ارزشمند و ماندگار و از طرفی دوست داشتنی و جذاب برای تمامی خانم ها است و محدودیتی در استفاده یا حمل نخواهد داشت.

در کارت پستال های عاشقانه چی بنویسیم؟

و در آخر پیشنهاد متن کارت پستال این روزتان هم میدهیم اما قبل از آن اشاره میکنم که قلب مهربان شما در هر لحظه از روابط تان و پایبندی به شریکتان مهم ترین رکن این رابطه خواهد بود و امیدواریم که توانسته باشیم روز خاصی را از طرف گالری حبیبی برایتان رقم زده باشیم:

  • عزیزم، تو تمام آن چیزی هستی که من می خواهم وقتی اینجا در آغوش من هستی، برای من سخت است که باور کنم در بهشت نیستیم و ما همینقدر در ولنتاین نزدیکیم.
  • دوستت دارم. من همان لحظه ای که با تو آشنا شدم آن را می دانستم. ببخشید خیلی طول کشید تا امشب بیان کنم.
  • روح ما از هرچه ساخته شده، روح او و من یکسان است ولنتاین ما هرروز است.
  • تو قلب من هستی و همواره خواهی بود.
  • من هر روز کمی بیشتر عاشق تو می شوم اما امشب در تو غرق میشوم و هدیه ای برای یاد بود روز عشقمان به تو میدهم. ولنتاین مبارک
  • وقتی مرا می بوسیدی، دنیا آب می شود. وقتی مرا در آغوش می گیری، احساس امنیت می کنم. عاشق تو بودن باعث شده که ببینم زندگی چقدر می تواند شگفت انگیز باشد. تا ابد در کنارت میمانم.
  • تو تقریبا تنها چیزی هستی که باعث می شود صبح از خواب بلند شوم، صبحانه بخورم، سرکار بروم و بعدازظهرها با خستگی تمام چشمانم را باز نگهدارم تا تو را ببینم و با تو حرف بزنم، ما هر روزمان عشق است اما به رسم دلمان. ولنتاین مون مبارک.
  • مهم نیست که دنیا تاریک بشود، تو هنوز میدانی که چگونه میتوانم لبخند بزنم.
  • با تو، خانه را پیدا کردم. با تو اهلی شدم
  • عشق را بردار ، آن را در بی نهایت ضرب کن و به اعماق جاودانگی برسان و ببین که چقدر دوستت دارم دوست داشتنی من.
  • عزیزم من عاشق تو خواهم بود تا صد سالگی و از حالا تا صد سالگی ام.
  • مرا زیر نور هزار ستاره ببوس. سرت را روی ضربان قلب من بگذار و وجود خودت را در من لمس کن.
هانیه جوادی نژاد
ارسال دیدگاه